KONST / Litografier / Färglitografi 7132621
*
nr 713 2621
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografi , Lasse Åberg (f. 1940), EA (konstnärens exemplar), 50x63
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2011
kl 19:22:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 14:50:01
1
150 kr
3/9 16:00:21
2
500 kr
4/9 13:48:23
3
350 kr
5/9 13:17:14
4
550 kr
5/9 16:17:53
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik konstnärens exemplar lasse åberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:49
*
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
nr 713 2621
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografi , Lasse Åberg (f. 1940), EA (konstnärens exemplar), 50x63
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/9 14:50:01 | 1 | 150 kr |
| 3/9 16:00:21 | 2 | 500 kr |
| 4/9 13:48:23 | 3 | 350 kr |
| 5/9 13:17:14 | 4 | 550 kr |
| 5/9 16:17:53 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Ã…berg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, mÃ¥lare och filmkonstnär.Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik konstnärens exemplar lasse åberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:49



